Rozbudowaliśmy istniejącą sieć światłowodową w Świerklańcu, zwiększając w ten sposób jej zasięg i szybkość. Sieć światłowodowa została połączona z istniejącą siecią kablową, dzięki czemu wszyscy nasi abonenci mogą korzystać z jeszcze szybszego łącza internetowego.

Jak działa nowa sieć światłowodowa?

Sieć światłowodową wykorzystaliśmy do realizacji dwóch podstawowych celów:

  • wykonywania indywidualnych przyłączy światłowodowych,

  • modernizacji istniejącej sieci kablowej.

Modernizacja istniejącej sieci kablowej polegała na podzieleniu jej na kilkadziesiąt mniejszych podsieci, podłączonych do głównej magistrali światłowodowej. Dzięki temu każda z wydzielonych podsieci pracuje niezależnie od siebie. Zwiększyła się także wewnętrzna przepustowość sieci i jej niezawodność, gdyż każda podsieć korzysta z niezależnego połączenia światłowodowego.

Co na tym zyskujesz?

Wszyscy dotychczasowi abonenci sieci kablowej w Świerklańcu, niezależnie od posiadanego typu łącza, mogą korzystać z pełnej oferty dla sieci światłowodowej. Automatycznie podniesiona została prędkość pobierania i wysłania danych. Nie muszą Państwo nic zmieniać w swoich instalacjach sieciowych czy też w konfiguracji urządzeń. Wystarczy cieszyć się z nowych, większych prędkości dostępu do Internetu.